ABD’nin Yüzyılın Anlaşması Planının Fikir Mimarları

Siyonist Trump ve ekibi tarafından ilan edilen Yüzyılın Anlaşması ihanet planının, fikir mimarları ve Siyonist Projeye katkıları şöyle:

Jared Kushner

Amerikalı genç iş adamı. 1981’de Yahudi bir ailede doğdu. Servetini gayrimenkulden oluşturdu. Başkan Trump’un damadıdır ve Beyaz Saray’a kıdemli danışman olarak atanmıştır.

İsrailli yetkililerle ve Amerikan İsrail Kamu İşleri Komitesi (AIPAC) ile iyi ilişkileri vardır. “Yüzyılın Anlaşması”nı formüle ve idare etmekten ana sorumlu kişidir.

Jason Greenblatt

1967’de doğdu. Avukat ve Orta Doğu barış sürecinin Amerikan özel temsilcisidir. Yürütme Kurulu Başkan Yardımcılığı, Donald Trump’ın Baş Hukuk Müşavirliği ve onun İsrail danışmanı olarak görev yaptı.

Ocak 2017’de Başkan Donald Trump tarafından Başkan Yardımcısı ve Uluslararası Müzakereler Özel Temsilcisi olarak atandı. “Yüzyılın Anlaşması” ya da “Orta Doğu’da Trump’un Barış Planı” olarak isimlendirilen anlaşmanın yazarlarından birisidir.

David Friedman

Amerikalı avukat ve fanatik sağcıdır. Amerikan Başkanı Donald Trump’un yakın arkadaşıdır ve onu ABD’nin İsrail Büyükelçisi olarak atamıştır. Ülkesinin büyükelçiliğini Tel Aviv’den Kudüs’e taşınmasını şiddetle destekledi. “Yüzyılın Anlaşması” hakkındaki algı çalışmalarının geliştirilmesine katıldı. Filistin – İsrail çatışmasını bitirmek için iki devletli bir çözüme dayanan herhangi bir siyasi çözüme karşı çıkmaktadır.