ABD’nin Arabistan Prensine, İsrail’e Normalleşme Vaadi

Suudi Arabistan’da Al-i Suud Kraliyetinin sırlarını açıklayan Mücteba adlı uzman, ABD’nin Suudi Veliaht Prensine, Siyonist rejimle ilişkileri normalleştirmesi durumunda onu Suudi krallığına getireceğine dair söz verdiğini bildirdi.

Twittir’den paylaşımlarıyla dikkat çeken Mücteba, Amerika’nın veliaht Muhammed Bin Selman’a, ırkçı İsrail rejimi ile Arabistan arasında ilişkilerin normalleşmesinin resmiyette açıklanması halinde onun Arabistan kralı olması yönünde ABD’nin kendisine vaatte bulunduğunu, babasının kraliyetten uzaklaştırılarak kendisinin yerine getirilmesi konusunda yardım edeceğini söyledi.

Mücteba, Amerika’nın Arabistan kraliyet ailesinde bin Salman muhaliflerini kendisini kral olarak tanımaya mecbur kılmak için müdahalede  bulunacağını belirtti. 

Bilindiği gibi BAE’nin ırkçı İsrail ile ilişkileri normalleştirme anlaşmasının ardından dünyanın çeşitli yerlerinden tepkiler gelmeye devam ederken bazı Arap rejimlerinin de ırkçı İsrail’le ilişkileri normalleştirecekleri iddiası gündemdedir.