ABD’den İsrail’e Irak – Bağdat Teşekkürü

Amerika dışişleri bakanı Mike Pompeo, Amerika’nın İran’la savaşı ve Bağdat’ta ABD elçiliğine saldırı sonrasında Amerika’ya verdiği destekten dolayı İsrail’e teşekkür etti.

Timesofisrael’in haberine göre, Çarşamba akşamı siyonist rejim başbakanı Netenyahu ile görüşen Pompeo, Amerikan elçiliğinin baskınının ardından ve İran’ın bölgede oluşturduğu tehlike karşısında İsrail’in Amerika’ya verdiği güçlü destekten dolayı teşekkürlerini sunarken “Amerika ile İsrail arasında kırılmaz bir bağ vardır” dedi.

Ukrayna’ya giden ABD Dışişleri Bakanı Pompeo, Irak’taki gelişmelerin ardından Amerikalıların Ortadoğu’daki güvenliğinin sağlanması amaçlı çalışmalar dolayısıyla, Belarus, Kazakistan, Özbekistan ve Kıbrıs’a yapacağı ziyaretleri iptal etti.

Siyonist rejim dışişleri bakanı İsrael Katz, Bağdat’ta Amerikan elçiliğine düzenlenen halk baskını ardından doğrudan İran’ı suçlayarak, ABD elçiliği baskınının İran’ın koordinesiyle yapıldığını ileri sürmüştü.

Siyonist bakan “İran Amerikalı diplomatların güvenliğine tehlikeye atarak büyük bir yanlış yaptı” diyerek uluslararası toplumu İran karşısında güçlü ve kararlı bir duruş sergilemeye çağırmıştı.