ABD: Suriye’ye Saldırmak İsrail’in Hakkı…

Amerikan dışişleri bakanı Mike Pompeo, dün yaptığı açıklamada terör rejimi İsrail’in Suriye topraklarına yönelik saldırılarını desteklerken bunu ‘İsrail’in kendini savunma hakkı’ niteledi.

Mike Pompeo, siyonist İsrail basınına verdiği demeçte, İsrail’in Suriye’ye saldırılarının ‘İran’ın bölgesel girişimlerine karşı’ bir cevap niteliğinde olduğunu iddia etti.

ABD dışişleri bakanı,  siyonist İsrail başbakanı Netanyahu’yla son telefon görüşmesinde de, bu rejimin Suriye topraklarına saldırısını desteklemişti.

Terör rejimi İsrail, Suriye’deki teröristleri desteklemek ve onlara moral vermek için  zaman zaman Suriye topraklarına saldırılar düzenliyor.  Bu saldırılarda daha çok Suriye ordusu mevzileri ve Suriye’nin altyapılarını hedef alıyor.

Suriye buhranının başladığı 2011’den bu yana terörist grupların, ABD, siyonist İsrail ve Arabistan’ın  desteğindeki bu faaliyetleri bölge dengelerinin terörist İsrail’in lehine olacak şekilde gerçekleşmesi için  sürmüştür.

Bu arada İran İslam Cumhuriyeti’nin Suriye’ye askeri danışmanlık hizmeti vermesi ve bunun sonucunda Suriye’de teröristlerin ağır hezimete uğraması ise siyonistler, ABD ve Suudi rejimi gibi teröristlerin hamilerinin hışmına neden oldu.