ABD Projesini DEVRİMCİ Halkımız AYAKLARININ Altında

Hamas sözcüsü Hazım Kasım halkın büyük bir azim ve kararlılıkla faaliyet çadırlarına gelip eyleme devam etmesinin önemine değinerek, “Bu yürüyüş ve faaliyetler dönüş hakkımızı, bütün Filistin topraklarında ve Kudüs’te hak sahibi olduğumuzu, Filistin halkının vatanında onur ve şerefiyle yaşama hakkını bir kez daha perçinlemektedir” dedi.

Kasım yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi:

“Büyük Dönüş Yürüyüşüne halkın bu yoğunlukta ilgi göstermesinin, halkın özgürlük ve dönüş hakkını elde edinceye kadar işgalciye karşı mücadeleyi sürdürmek için yarasını sardığını gösteriyor. Aynı şekilde bu faaliyetler işgalcinin halkı korutmak için yaptığı tehdit, şantaj ve cinayetlerin başarısız olduğunu yansıtmaktadır. İşgalcinin halkı engellemek için onları hedef alma girişimlerinin bir işe yaramadığı önümüzdeki günlerde daha iyi anlaşılacak. Halkımız adaletine inandığı davasına olan inancıyla güçlüdür.”

Kasım açıklamasında ayrıca, “Bu yürüyüşler Filistin davasını tasfiye etmeyi amaçlayan projesini hayata geçirmek isteyen Amerikan idaresine de mesaj veriyor. Devrimci halkımız bu tür projeleri ayakları altına alacak ve hakkını azaltacak veya yok sayacak hiçbir tarafa izin vermeyecektir” ifadesini kullandı.

30 Mart’ta başlayan Büyük Dönüş Yürüyüşü ağır bedellere rağmen Gazze sınırında devam ediyor.

İşgal güçlerinin saldırıları sonucu şimdiye kadar 142 kişi şehit olurken, 15 binden fazla kişi de yaralandı.