ABD’nin Kararı Siyasi CİNAYET!

Büyükelçi Mustafa, “Dün gördüğümüz gibi ABD, güvenlik konseyinde izole bir hal aldı. Çünkü, bütün dünya bu karara karşı çıktı ve kendisi tek başına veto kullandı.” dedi.

“ABD’nin kararı siyasi cinayet niteliğindedir”

Filistin’in Ankara Büyükelçisi Faed Mustafa ise açık bir şeklide Filistin’in yanında olduğunu ifade ettikleri için Türkiye, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan, hükümet ve Meclise teşekkürlerini iletti. Mustafa, bu duruşu her gün net bir şekilde gördüklerini ve bunun Filistin’deki halklarına “Türkiye’deki halk ve siyaset sizin yanınızdadır.” mesajı olduğunu ifade etti.

Büyükelçi, şunları kaydetti:

“Bir siyasi savaştayız. Çünkü, ABD’nin aldığı karar bir siyasi cinayet niteliğindedir. Bu kararla ABD, uluslararası hukuk ve uluslararası şeriatı çiğnemiş oldu. Dün gördüğümüz gibi ABD, güvenlik konseyinde izole bir hal aldı. Çünkü, bütün dünya bu karara karşı çıktı ve kendisi tek başına veto kullandı.

Biz, bu kararın iptal edilmesi için çalışmalara devam edeceğiz. Hiçbir şekilde bunu kabul etmeyeceğiz ve buna fırsat vermeyeceğiz. Bunu bütün dostlarımızla birlikte yapacağız.

Kudüs için çok çalışmalıyız. Kudüs, bir kutsalımızdır. Arap yeridir, Müslümanlığın yeridir. Bu yüzden tarihinin değiştirilmesine ve sahte tarih yazılmasına izin vermeyeceğiz.”