ABBAS Yönetiminden FİLİSTİN’e Bir İHANET Daha

Londra’da yayınlanan El-Hayat gazetesinin haberine göre, Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas’ın Trump’la yaptığı görüşmede, Amerika’nın doğrudan müdahil olacağı nihai bir çözüm için görüşmelerin yeni bir temel üzerinde başlatılmasını öngören girişimi desteklediğini başkana ilettiğini yazdı.

GÖZAT  Abbas-Fetih Yönetimi Gazze'ye İLAÇ-MAMA Naklini Kesti

Gazete devamla Trump’ın önerisinin iki taraftan kalabalık bir görüşmeci heyetin masa etrafında toplanmalarını reddettiğini, bunun yerine Amerika’nın doğrudan müdahil olacağı yeni bir temel üzerinde görüşmelerin yeniden başlatılmasını öngördüğünü belirtti.

Gazete verdiği haberde ayrıca “Trump, görüşmelerde yeni metodun ne olacağıyla ilgili ayrıntılı bilgi vermedi. Ancak ona göre eski metot başarılı olmadığından yenisiyle değiştirilmesi gerekir. Buna göre iki tarafta karar verebilecek olanlar Amerika’nın şemsiyesi altında bir araya gelecek.

GÖZAT  Filistinli Alimler: Abbas-Fetih Yönetiminin İsrail İlişkisi CASUSLUK ve İHANET

Trump, Abbas ile yaptığı görüşmede Filistinlilere yerleşim birimleri inşaatının durdurulması garantisini vermedi. Sadece büyük yerleşim projelerine engel olacağı taahhüdünde bulundu” ifadesine yer verdi.

Önümüzdeki Pazartesi günü iki günlük resmi ziyaret için işgal rejimine gidecek olan ABD Başkanı Trump’ın Salı günü Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas ile görüşmesi bekleniyor.