ABBAS’ın Güvenlik KOORDİNASYONU İsrail’i Rahatlatıyor

Şeyh Kemal El-Hatib yaptığı açıklamada, Mescid-i Aksa’da yaşananların daha önce benzerinin görülmediğini, işgalcilerin Mescid-i Aksa’ya yönelik ihlallerini artırdığını, Arap ve İslam devletlerinin ise vurdumduymazlık içinde olduklarını ifade etti.

İşgal rejiminin Arap ve İslam ülkeleri ile Filistinlilerin içinde bulunduğu durumu fırsat bildiğini kaydeden El-Hatib, uluslararası toplumun da ikiyüzlü davrandığını ve İsrail’e destek olduğunu belirtti.

El-Hatib, işgalcilerin iyice azgınlaşmalarının ve Mescid-i Aksa’yı hedef almalarının Siyonist projenin Allah’ın izniyle yakında tarihten silinmesine yol açacağını bildirdi.

İşgal subaylarından birinin elinde içki şişesiyle Mescid-i Aksa’ya girmesinin Haçlıların Mescid-i Aksa’ya içki şişeleriyle girmelerini hatırlattığını söyleyen El-Hatib, Mescid-i Aksa’yı atlarını bağladıkları ahıra dönüştüren, namazı ve ezanı yasaklayan Haçlıların yenildiklerini ve çekip gittiklerini hatırlattı.

Şeyh Kemal El-Hatib, işgalcilere seslenerek, “Sizin işgaliniz diğerlerinden farklı değildir” dedi ve işgalin yakında sona ereceğini ifade etti.

Filistinli lider, tarihin işgalcilerle işbirliği yapanları ve cinayetleri karşısında sessiz kalanları da affetmeyeceğini belirtti.