ABBAS’ın Gümrük Ekibinden ŞÜPHELİ Hareket!

Filistin Abbas Yönetimi’ne bağlı Kapılar Heyeti memurları, akşam saatlerinde Gazze Şeridi’nin güneyindeki Kerem Ebu Salim Kapısı’nı terk etti.

Görgü tanıkları, Filistin Yönetimi memurlarının Kerem Ebu Salim Kapısı’ndan şüpheli ve sürpriz bir şekilde ayrıldıklarını söyledi.

Gazze Şeridi’ndeki güvenlik güçleri, dün Kerem Ebu Salim Kapısı’ndaki kontrollerde içerisine takip çipi yerleştirilmiş askeri botlar ele geçirmişti.

Adının açıklanmasını istemeyen bir güvenlik yetkilisi, Gazze Şeridi’ne gönderilen söz konusu askeri botların birkaç gün önce Kerem Ebu Salim Kapısı’na ulaştığını bildirdi.

Yetkili, güvenlik güçlerinin kontrolleri sırasında botların içine elektronik takip çipi gizlendiğini fark ettiğini ve botlara el konulduğunu söyledi.

Filistinli yetkili, ilgili güvenlik biriminin ele geçirilen takip çiplerini incelemeye aldığını ve çiplerin askeri botların tabanlarına gizlendiğini açıkladı.

Yetkili, olayın ardından Kerem Ebu Salim Kapısı’nın çalışma şekli ve çalışanlarla ilgili geniş çaplı bir soruşturma başlatıldığını belirtti.

Gazze Şeridi güvenlik birimleri Filistin Yönetimi memurlarının Kerem Ebu Salim Kapısı’na girmelerini engellemiş ve ancak parmak izi verme şartıyla girebileceklerini söylemişti.

Geçen Kasım ayında işgal komandolarının Gazze Şeridi’ne sızma girişiminin ardından yakalanan bir işgal ajanı, gözetleme ve takip cihazını Kerem Ebu Salim Kapısı’ndan teslim aldığını itiraf etmişti.