ABBAS Güçlerinden DİRENİŞ Üyelerine Savaş!

İslami Cihad Hareketi, Mahmud Abbas başkanlığındaki Filistin Yönetimi’nin Batı Yaka’da hareket üyelerini hedef alan gelişigüzel bir savaş yürüttüğünü söyledi.

İslami Cihad Hareketi liderlerinden Hıdır Habib yaptığı açıklamada, Filistin Yönetimi’nin hareket üyelerini siyasi görüşleri sebebiyle gözaltına aldığını, daha önce de maaşlarını kestiğini belirtti.

Filistin Yönetimi’nin direnişçileri ve siyasi projesine muhalif herkesi keyfi olarak gözaltına aldığını kaydeden Habib, bunun yeni bir şey olmadığını, Filistin Yönetimi’nin kurulduğundan beri aynı şeyi yaptığını açıkladı.

Habib, direnişçileri ve muhalifleri hedef alan siyasi gözaltılardan vazgeçmesi için Filistin Yönetimi’ne birçok kez çağrı yapıldığını hatırlattı.

Filistin Yönetimi’nin Batı Yaka’da belirli bir proje çerçevesinde hareket ettiğine işaret eden Habib, söz konusu projenin Filistin halkı ve direnişi aleyhine olacak şekilde işgalcileri ve işgal rejiminin güvenliğini korumak olduğunu belirtti.

Filistin Yönetimi’yle aralarında siyasi yönden anlaşmazlık bulunduğuna dikkat çeken Habib, gözaltına alınan hareket üyelerinin derhal serbest bırakılmasını istedi.

Filistin Yönetimi güvenlik birimleri son günlerde Batı Yaka’da İslami Cihad liderlerinden ve üyelerinden birçok kişiyi gözaltına aldı.