Home / Filistin / Batı Şeria / El Fetih - Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) / ABBAS Güçlerinden SİYONİST Yerleşimciye KORUMA

ABBAS Güçlerinden SİYONİST Yerleşimciye KORUMA

İşgal rejimi medyası yayınladığı bir haberde, Filistin Yönetimi güvenlik birimlerinin dün Kalkiliya’ya yanlışlıkla giren bir Yahudi yerleşimciyi işgal güçlerine teslim ettiğini söyledi.

İşgal rejimi televizyonu 7’nci kanalı, Yahudi yerleşimcilerden birinin diş doktoru eşliğinde Batı Yaka’nın kuzeyindeki Kalkiliya kentine girdiğini, Filistin Yönetimi güvenlik güçlerinin Yahudi yerleşimciyi koruma altına aldığını ve daha sonra işgal güçlerine teslim ettiğini bildirdi.

İşgal ordusu, Yahudi yerleşimcilerin Oslo Anlaşması’na göre “A” bölgesi olarak tanımlanan ve Filistin Yönetimi güvenlik güçlerinin kontrolünde olan yerlere girmelerine izin vermiyor.

Söz konusu bölgelerin girişlerine konulan uyarı levhalarıyla Yahudi yerleşimcilere o bölgelere girişlerinin yasak olduğu bildiriliyor.

İşgal rejimi zindanlarında yüzlercesi kadın ve çocuk 6 bini aşkın Filistinli esir tutulurken, Filistin Yönetimi son yıllarda Batı Yaka’daki Filistin kentlerine giren onlarca Yahudi yerleşimciyi koruması altına alarak işgal güçlerine teslim etti.