ABBAS Güçleri Yine SİYONİST Askerlere Yardım Etti

Abbas güçlerinin sabah saatlerinden beri işgal güçleriyle koordineli bir şekilde bölgeyi kordon altına aldığını, giriş ve çıkışları kapattığını belirtildi.

Kaynaklar, direniş güçlerinin Uteyl Caddesi’nde sürekli yoldan geçen işgal devriyelerine yönelik büyük bir eyleminin son anda Abbas’a bağlı güçler tarafından önlendiğini, yola yerleştirilen 12 ayrı patlayıcının birbirleriyle bağlantılı olarak hazırlandığını ifade etti.

Kaynakların verdiği bilgiye göre, yol boyuncu 12 noktaya patlayıcı yerleştirildi. Patlayıcıların uzunluğu 40 cm çapında ve elektrik kablolarıyla bağlıydı. Patlayıcılar arasındaki mesafe ise yedi metre idi.

Bir kısmının yerin altına gömüldüğünü, bir kısmının ise taşlarla kapatıldığını belirten kaynaklar, Filistin Yönetimi güçlerinin patlayıcıları bulup imha ettiğini kaydetti.

İşgal güçlerinin Filistin halkına yaptığı zulmü görmeyen, çocukları, kadınları ve genç kızları kontrol noktalarında infaz ettiklerini umursamayan Abbas Yönetimi’ne bağlı güçler, kendi halkını korumak, düşmana ders vermek, yaptığı cinayetlere karşılık vermek için direnişçilerin bin bir zorlukla hazırladığı eylemleri engellemekte, direnişçileri takip edip tutuklamakta ve zindana atmaktadır.