ABBAS Güçleri, Yine İSRAİL Askerlerini Kurtardı!

Mahmud Abbas başkanlığındaki Filistin Yönetimi’ne bağlı güvenlik birimleri Tulkerem’e gizlice sızdıkları fark edilen bir grup işgal askerini kurtardı.

Görgü tanıklarından edinilen bilgiye göre, Tulkerem’in Anebta beldesine bir grup işgal askerinin girdiğini gören belde sakinleri işgal güçlerine karşı koydu.

Belde sakini Filistinlilerin taşlı saldırısına uğrayan işgal askerlerinin yardımına Filistin Yönetimi güvelik güçlerinin koştuğu ve işgal askerlerini koruma altına alarak belde sakinlerinin elinden kurtardığı kaydedildi.

İşgal rejimi televizyonu 12’nci kanalı, Filistin Yönetimi polisinin Tulkerem’e bağlı Anebta beldesine giren işgal askerlerinin aracına belde çıkışına kadar eşlik ettiğini söyledi.

İşgal askerlerinin beldeye yanlışlıkla girdikleri öne sürülen haberde, Filistinli gençlerin işgal askerlerini fark ederek araçlarını taşladıkları belirtildi.

İşgal rejimi televizyonu, Filistin Yönetimi polisinin duruma müdahale ederek askerleri koruduğunu ve Tulkerem’in doğusundaki Annab askeri kontrol noktasına kadar askerlere eşlik ettiğini ifade etti.

İşgal rejimi kaynakları, dün akşam Tulkerem’e bağlı Anebta beldesinde işgal ordusuna ait askeri aracın taşlı saldırıya uğradığını ve bir askerin yaralandığını açıkladı.

Filistin Yönetimi güvenlik birimleri daha önce de birçok kez işgal askerlerini ve Yahudi yerleşimcileri koruma altına alarak Filistinli gençlerin elinden kurtarmıştı.