ABBAS Güçleri Filistinli 2 ÖĞRENCİYİ Gözaltına Aldı

Filistin Yönetimi güvenlik birimlerinin Batı Yaka’da iki öğrenciyi gözaltına aldığı ve birçok kişiyi de hiçbir hukuki gerekçe olmadan keyfi olarak gözaltında tuttuğu kaydedildi.

Nablus’ta Koruyucu Güvenlik birimi En-Necah Üniversitesi öğrencilerinden Selim Ebu Şamiyye’yi dün akşam üniversite kampüsü önünde gözaltına aldı.

Koruyucu Güvenlik biriminin eski esir ve eski siyasi tutuklu Ahmed Avvad’ı da sekiz gündür gözaltında tuttuğu belirtildi.

Aynı birimin Kalkiliya’da da eski esirlerden Muhammed Abdülaziz Hırfan’ı gözaltına aldığı, Hırfan’ın 13 yıldır En-Necah Üniversitesi’nde öğrenci olduğu ve gözaltılar nedeniyle eğitimini tamamlayamadığı ifade edildi.

Muhammed Abdülaziz Hırfan’ın babasının 2007’de Koruyucu Güvenlik biriminin evlerine düzenlediği baskın sırasında kalp krizi geçirerek vefat ettiği belirtildi.

Bu arada, Tubas’taki Koruyucu Güvenlik biriminin siyasi tutuklu Adem Beni Matar’ı serbest bırakılması yönünde mahkeme kararı olmasına rağmen gözaltında tutmaya devam ettiği bildirildi.