Abbas Güçleri, Filistinli 2 Eski Esiri İfadeye Çağırdı

Mahmud Abbas başkanlığındaki Filistin Yönetimi’ne bağlı güvenlik birimleri Batı Yaka sakinlerine yönelik sistematik baskılarını sürdürüyor ve insanları siyasi görüşleri sebebiyle gözaltına almaya devam ediyor.

Filistin Yönetimi güvenlik birimleri Batı Yaka’da son olarak iki eski esiri ifade vermeye çağırırken, çok sayıda kişiyi de hukuka aykırı bir şekilde keyfi olarak gözaltında tutuyor.

Koruyucu Güvenlik birimi El-Halil’de eski esir Mürid Ebu Fara’yı önümüzdeki Salı günü ifade vermeye çağırdı. Ebu Fara’nın bir ay içinde ikinci kez ifade vermeye çağrıldığı bildirildi.

Koruyucu Güvenlik birimi ayrıca eski esir ve eski siyasi tutuklu Eymen El-Hur’u yarın sabah ifade vermeye çağırdı.

Bu arada, Filistin Yönetimi güvenlik birimlerinin Ramallah’ta eski esir Muhammed Belut’u on gündür ve eski esir Velid Rebia’yı altı gündür gözaltında tuttuğu kaydedildi.Filistin Yönetimi güvenlik birimlerinin Cenin’de de eski esir Muhammed Şihab’ı 22 gündür, Salah İstiyti ve Muhammed Ömer Gavvar’ı 14 gündür gözaltında tuttuğu belirtildi.

Filistin Yönetimi güvenlik birimlerinin Cenin’de de eski esir Muhammed Şihab’ı 22 gündür, Salah İstiyti ve Muhammed Ömer Gavvar’ı 14 gündür gözaltında tuttuğu belirtildi.