ABBAS Güçlerinden FİLİSTİNLİ 5 Kişiye Gözaltı

Ramallah’ta Koruyucu Güvenlik birimi özgürlüğe kavuşmuş eski esir Muhammed Salim Ebu İd’i gözaltına alırken, Genel İstihbarat birimi ise daha önce gözaltına aldığı üniversite öğrencileri Muhammed El-Hatib ile Abdurrahman Hamdan’ın gözaltı sürelerinin devam etmesine karar verdi.

El-Halil’deki Koruyucu Güvenlik birimi bir hafta önce gözaltına aldığı eski esir Kusay Halid El-Hur’un gözaltı süresini 15 gün uzattı. Kusay’ın bu süre içinde baskı ve işkenceye maruz kaldığı belirtildi.

Selfit’teki Filistin Yönetimi güçleri eski siyasi tutuklu Şeyh Salih Sennar’ı yeniden gözaltına alırken, esri esir ve eski siyasi tutuklu Mahir Zuyeyr’i de ifade vermeye çağırdıktan sonra gözaltına aldı.

Tulkerem’deki istihbarat birimi de eski esir ve eski siyasi tutuklu üniversite öğrencisi Cafer Şuhrur’u gözaltına aldı.

Siyasi görüşü nedeniyle gözaltına alınan Filistinli genç Fadi El-Amuri 11 gündür açlık grevini sürdürüyor. El-Amuri, şu anda işgal rejimi zindanlarında bulunan ve 21 yıl hapse mahkum edilen Reca El-Amuri’nin kardeşi.

Tubas’ta da Koruyucu Güvenlik birimi bu sabah eski esir ve eski siyasi tutuklu Muhammed Heysem Derağime’yi ifade vermeye çağırdı.