ABBAS Güçleri DİRENİŞ Eylemini Engelledi

Haberde belirtildiğine göre, Filistinli güvenlik yetkilisi, söz konusu çabaların son meyvesinin Asker ve Belata kamplarından iki gencin gerçekleştirmeyi planladıkları ateş açma eyleminin engellenmesi olduğunu söyledi.

Filistinli iki gencin Tulkerem kentine ulaştıkları ve 1948’de işgal edilen topraklara girmeye hazırlandıkları ifade edildi.

Filistinli kaynak, “Yaklaşık iki hafta önce iki genç yerel yapım Karlo marka silah edindikten sonra Nablus’tan yola çıktı. Akşam Tulkerem’e ulaştılar ve oradan Eş-Şuveyke köyüne geçtiler. Geceyi köy mezarlığında geçirerek 1948’de işgal edilen topraklara sızmak için sabahı beklediler. Orada ateş açma eylemi gerçekleştirmeyi planlıyorlardı” dedi.

Filistinli yetkili, gençlerin bulunduğu yerle ilgili güvenlik birimlerine istihbarat geldiğini, gece yarısı mezarlığa baskın düzenlenerek iki gencin de gözaltına alındığını ve silahlarına el konulduğunu söyledi.

Haberde ayrıca Filistinli gençlerin sorgu sırasında Tel Aviv’de eylem yapmayı planladıklarını itiraf ettikleri ve Filistin güvenlik birimleri tarafından hâlâ gözaltında tutuldukları kaydedildi.