ABBAS Güçlerinden 9 Filistinliye GÖZALTI!

Mahmud Abbas başkanlığındaki Filistin Yönetimi güvenlik birimleri Batı Yaka sakinlerini siyasi görüşleri sebebiyle gözaltına almaya devam ediyor.

24 saat içinde aralarında eski esirlerin ve öğrencilerin de olduğu 9 kişiyi gözaltına alan Filistin Yönetimi güvenlik birimleri, çok sayıda kişiyi de hukuka aykırı bir şekilde keyfi olarak gözaltında tutuyor.

Beytlahim’de Koruyucu Güvenlik birimi eski esir ve eski siyasi tutuklu Mücahid Eş-Şeyh’i dün sabah işyerine giderken gözaltına aldı.

Koruyucu Güvenlik biriminin El-Halil’de de eski esir Musab Zeyn Şebbane’yi dün akşam evine dönerken gözaltına aldığı kaydedildi.

Koruyucu Güvenlik birimi Ramallah’ta eski esir Sair El-Hudur’u evine baskın düzenleyerek gözaltına aldı.

Aynı birimin eski esir ve eski siyasi tutuklu Abdurrahman Kamil Şeleş’i Şakba beldesindeki evine geceleyin baskın düzenleyerek gözaltına aldığı ifade edildi.

Ramallah’ta ayrıca Koruyucu Güvenlik birimi Birzeit Üniversitesi öğrencisi Nur Salah’ı evine baskın düzenleyerek gözaltına aldı.

Filistin Yönetimi’ne bağlı Genel İstihbarat biriminin ise Tulkerem’de eski esir Muhammed Bedevi’yi dün sabah evine baskın düzenleyerek gözaltına aldığı belirtildi.