ABBAS Güçleri 6 HAMAS Üyesini Tutukladı…

yonist işgal rejimi adına direnişçi avını sürdüren Filistin Yönetimi’ne bağlı güçler Batı Yaka’da Hamas mensuplarına yönelik düzenledikleri baskın ve operasyonlarda 6 kişiyi tutukladılar ve 2 kişiyi de ifadeye çağırdılar.

Baskına uğrayan evlerde bu güçlerin ev sakinlerine saldırdıkları ve ev eşyalarını kırdıkları belirtildi.

Tulkerem’de gece yarısı Mahmud Redad’ın (57) evine baskın düzenleyen Koruyucu Güvenlik güçlerinin vahşice arama yapıp, eşyaları kırdıkları, evde bulunan bütün cep telefonlarıyla bilgisayarlara el koydukları ve Mahmud Redad ile iki oğlunu tutukladıkları ifade edildi.

Aynı güçler Tulkerem’de şehid Riyad Bedir’in oğlu ve daha önce defalarca tutuklanan Kassam Bedir’in evine baskın düzenleyip arama sırasında eşyaları dağıtıp kırarken, kardeşi Seyyid Kutub’a saldırdılar. Durumu gören anneleri ise dayanamayıp baygınlık geçirdi.

Nablus’ta eski esir Abdurrahman Hindiyye’yi tutuklayan Koruyucu Güvenlik güçleri daha önce tutukladıkları eski esir Hamza Bana’yı ise yedi gündür cezaevinde tutuyorlar.

Filistin Yönetimi’ne bağlı Genel İstihbarat güçlerinin ise eski esir üniversitesi öğrencisi Mu’tasım Zellum’u ifadeye çağırdıktan sonra tutukladığı belirtildi.

El-Halil’de Genel İstihbarat birimi eski esirlerden İmad İsmail’i ve Va’d El-Hedmi’yi ifadeye çağırırken, Koruyucu Güvenlik güçleri ise gazeteci Muhammed Surif’i 5 gündür gözaltında tutuyor.