ABBAS Güçleri 4 Filistinliyi GÖZALTINA Aldı

Filistin Yönetimi güvenlik birimleri ikisi çocuk dört kişiyi gözaltına alırken çok sayıda kişiyi de hukuka aykırı bir şekilde siyasi nedenlerle gözaltında tutuyor.

Tulkerem’de Genel İstihbarat birimi Koduri Üniversitesi öğrencilerinden Evs Avvad ve Nevvar Nevahida’yı kaldıkları yurda gece baskın düzenleyerek gözaltına aldı ve bilgisayarları ile cep telefonlarına el koydu.

Filistin Yönetimi’ne bağlı Koruyucu Güvenlik birimi, Kalkiliya’da İmatin beldesi sakinlerinden İbrahim Ammar ve Asım Ğanim isimli çocukları dün ailelerine baskı yaparak Hamas sancaklarını teslim etmelerini sağlamak amacıyla saatlerce gözaltında tuttu.

Bu arada, Koruyucu Güvenlik biriminin Kalkiliya’da İmatin beldesi sakinlerinden Hemmam Basim Savan, İbrahim Reşad Savan, Huzeyfe Abdunnasır Ğanim ve Faysal Avni Berri’yi gözaltında tutmaya devam ettiği ve gözaltı sürelerini 15 gün uzattığı belirtildi.

Aynı birimin eski esir Lütfi El-Cuaydi’yi özgürlüğe kavuşan bir esir için karşılama töreni organize ettiği gerekçesiyle 17 gündür gözaltında tuttuğu ifade edildi.