ABBAS Güçleri 4 Eski ESİRİ Gözaltına Aldı

Mahmud Abbas başkanlığındaki Filistin Yönetimi’ne bağlı güvenlik birimleri, Batı Yaka’da dört eski esiri gözaltına aldı ve bir eski esiri de ifade vermeye çağırdı.

Cenin’de Koruyucu Güvenlik birimi eski esir ve eski siyasi tutuklu Muhammed Rauf Hamedan’ı dün sabah ifade vermeye gittiği sırada gözaltına aldı.

Koruyucu Güvenlik biriminin Cenin’de ayrıca eski esir ve eski siyasi tutuklu Ubade El-Keylani’yi gözaltına aldığı belirtildi.

Aynı birim Selfit’te de eski esir ve eski siyasi tutuklu Muhammed Süleyman’ı dün sabah ifade vermeye gittiği sırada gözaltına aldı.

Filistin Yönetimi güvenlik birimlerinin Tulkerem’de eski esir Ahmed Ebu Camus’u gözaltına aldığı kaydedildi.

Bu arada, Koruyucu Güvenlik birimi Selfit’te işgal zindanlarından yaklaşık bir ay önce serbest bırakılan eski esir ve eski siyasi tutuklu Abdurrahman Cihad Şehhade’nin gözaltı süresini 15 gün uzattı.

İşgal güçlerinin Şehhade’yi geçen yıl düğününden 20 gün önce gözaltına aldığı, Koruyucu Güvenlik birimi tarafından 5 gün önce gözaltına alınması ve gözaltı süresinin 15 gün uzatılması sebebiyle bir hafta sonra yapmayı planladığı düğününü ikinci kez ertelemek zorunda kalacağı ifade edildi.