Home / Filistin / Batı Şeria / El Fetih - Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) / ABBAS Güçleri 2 Eski ESİRİ Gözaltına Aldı

ABBAS Güçleri 2 Eski ESİRİ Gözaltına Aldı

Siyonist işgal güçleriyle güvenlik koordinasyonunu sürdüren ve direniş güçlerine nefes aldırmayan Filistin Yönetimi güçleri özgürlüğe kavuşmuş iki eski esiri siyasi görüşleri nedeniyle tutuklarken, haksız ve hukuksuz yere tutuklanmalarını protesto etmek için açlık grevine başlayan tutuklular da direnişlerini sürdürüyorlar.

Beytlahim’de baskılarını artıdan Abbas güçleri Siyonist işgal zindanlarında bulunan dört kardeşin kardeşi olan eski esir Ahmed El-Aruc’u tutuklarken, Cenin’de Filistin Yönetimi’ne bağlı istihbarat birimi de eski esir Muid Kenan’ı evinden alıp götürdü.

Tulkerem’e bağlı Sayda kazasında tutuklanan ve Eriha cezaevine konulan Sıddik Avde, haksız ve hukuksuz yere tutuklanmasını protesto etmek için başlattığı açlık grevini sürdürüyor.

Diğer taraftan Avde gibi üç aydır tutuklu bulunan ve 10 gün önce açlık grevine başlayan Kasım Savi direnişini sürdürürken, Şeyh Lüey Ferac da 5 aydır zindanda olmayı protesto etmek ve serbest bırakılmasını sağlamak için başlattığı açlık grevini sürdürüyor.

Şeyhin Ferac’ın iradesini kırmak isteyen Filistin Yönetimi güçleri açlık grevini sonlandırmaması durumunda kendisini Eriha Cezaevine nakletmekle tehdit ediyorlar.