ABBAS’ın Gözaltıları, İSRAİL’e Hizmet Ediyor…

İslami Direniş Hareketi Hamas Siyasi Birimi üyelerinden Hüsam Bedran, Batı Yaka’da son günlerde gerçekleştirilen siyasi gözaltıları kınadı.

Batı Yaka’daki siyasi gözaltıların sadece işgalciye hizmet ettiğini söyleyen Bedran, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Batı Yaka’daki güvenlik birimlerinin pusulası hâlâ yanlış yönde” dedi.

Bedran, Batı Yaka güvenlik birimlerinin gücünü ve ceberutluğunu siyasi gözaltılarla Filistin halkına yönelttiğini söyledi.

İşgal güçlerinin baskınlar ve gözaltılar, Yahudileştirme ve Yahudi yerleşim birimi inşası ile Filistin halkına yönelik cinayetlerine devam ettiğine dikkat çeken Bedran, buna karşılık Filistin Yönetimi güvenlik birimlerinin de 60’tan fazla kişiyi gözaltına aldığını bildirdi.

Bedran, siyasi gözaltıları ve Batı Yaka güvenlik birimlerinin baskıcı politikalarını kınadıklarını, sadece işgalcinin çıkarlarına hizmet eden bu tehlikeli süreci reddettiklerini açıkladı.

Hamas lideri, siyasi gözaltıların birlik ve beraberliğe her zamankinden daha çok ihtiyaç duyulan bir dönemde daha çok bölünüp parçalanmaya yol açacağını kaydetti.

Mahmud Abbas başkanlığındaki Filistin Yönetimi’ne bağlı güvenlik birimleri Batı Yaka’da iki gün içinde çoğu Hamas üyesi onlarca kişiyi gözaltına aldı.