ABBAS’a Rağmen Batı Şeria’da DİRENİŞ CANLI

Bedran, Batı Yaka’da Filistinli kılığına girerek saldırı düzenleyen işgalci askerlerden birinin, üzerine El-Em’ari mülteci kampında bina üstünden atılan taşla ağır yaralanması ve dün akşam da hastanede hayatını kaybetmesi olayıyla ilgili yaptığı açıklamada bu olayın direniş ruhunun Batı Yaka’da ilerlemeye devam ettiğini gösterdiğine dikkat çekti.

Husam Bedran basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “İşgal altındaki Batı Yaka’da direniş son dönemde birçok eylem gerçekleştirdi. Özellikle silahlı eylemler gerçekleştirdi. Bunun yanı sıra bölgeninin değişik beldelerinde işgalci güçlerle çatışmalar gündelik olaylar haline gelmiş durumdadır. O yüzden işgalci askerlerin buralara direnişçi gençlerle karşı karşıya gelmeden girmesine müsaade edilmemektedir.”

Bedran, Büyük Dönüş Yürüyüşü’nün başlamasından itibaren Batı Yaka bölgesinde de işgalci askerlerle Filistinli direnişçi gençler arasında önemli çatışmaların vuku bulduğunu dile getirdi ve bu olayların Filistin Yönetimi’nin bütün baskılarına rağmen bölgede direniş ruhunun canlı tutulduğunun en açık göstergesi olduğunu vurguladı.