ABBAS Güçleri 29 HAMAS Mensubunu Tutukladı…

Mahmud Abbas yönetiminin bugün sabahın erken saatlerinden itibaren Batı Yaka bölgesinde başlattığı baskınlarda ve tutuklama kampanyasında gözaltına alınan Hamas mensuplarının sayısı 29’a çıktı.

Gözaltına alınanların 8’inin El-Halil’den, 4’ünün Cenin’den, 4’ünün Tulkerem’den, 3’ünün Kalkiliya’dan, 2’sinin Nablus’tan, 2’sinin Tubas’tan, 2’sinin Selfit’ten, 1’inin Beytilahm’dan, 1’inin Ramallah’tan olduğu tespit edildi.

Filistin Meclisi’nde Tulkerem milletvekili olan Fethi El-Kar’avi tutuklamalarla ilgili olarak yaptığı açıklamada Filistin Yönetimi’nin sergilediği bu tutuklama politikasının Filistin sokağında huzuru kaçırdığını ve Batı Yaka bölgesinde iç barışı yıktığını dile getirdi.

Kar’avi bugün yaptığı açıklamasında Filistin’deki bazı mücahit ailelerin iki ayrı bedel ödemek zorunda bırakıldıklarını, çocuklarından bazılarının işgal rejimi tarafından, bazılarının da Filistin Yönetimi güvenlik güçleri tarafından tutuklandığını dile getirdi.

Bazı ailelere de bu iki zulüm kapısının döner kapı gibi çalıştığını, birinin kapandığı yerde diğerinin onun kapandığı yerde de berikinin açıldığını böylece çocuklarının biri tarafından serbest bırakıldığı sırada diğeri tarafından tutuklandığını, onun tarafından serbest bırakılması halinde ise berikinin tutukladığını vurguladı.