ABBAS, 2018’in 3’te Birinde FİLİSTİN Dışındaydı…

İşgal rejiminde yayınlanan Yediot Ahranot gazetesi, Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas’ın geçen yıl günlerinin üçte birini dış gezilerde geçirdiğini bildirdi.

Gazete, geçen yıl Hamas’la yaşadığı gerginliğe ve hastalığına rağmen 83 yaşındaki Abbas’ın 109 gün Filistin dışında kaldığını yazdı.

Yediot Ahranot gazetesinin edindiği bilgiye göre Abbas geçen yıl 17 ülkeyi ziyaret etti. Filistin Yönetimi Başkanı’nın 2018’de ziyaret ettiği ülkeler arasında Avrupa ülkeleri, Kuzey ve Güney Amerika ülkeleri, Asya ve Afrika ülkelerinin yer aldığı kaydedildi.

Haberde, Abbas’ın Amerika ve Rusya gibi bazı ülkeleri iki kez ziyaret ettiği, geçen yıl en çok Ürdün’ü ziyaret ettiği ve bu ülkede bir de evinin olduğu, Ürdün’ü 2018’de 6 kez ziyaret ettiği belirtildi.

Yediot Ahranot gazetesi, Abbas’ın yurt dışı gezilerine on milyonlarca dolara satın alınan Boeing 737 tipi özel uçağıyla gittiğini ifade etti.

Gazete, Abbas’ın sağlık durumunun Mayıs ayında kötüleşmesinin kendisini yurt dışı gezilerinden alıkoyamadığını, tedavi olduktan sonra 10 ülkeyi daha ziyaret ettiğini söyledi.