9 FİLİSTİNLİ, Batı Şeria’da Gözaltına Alındı

İşgal güçleri erken saatlerde Batı Yaka’nın çeşitli bölgelerine baskınlar düzenleyerek dokuz Filistinliyi gözaltına aldı.

İşgal ordusu bu sabah konuyla ilgili yayınladığı bildiride, işgal güçlerinin dün gece Batı Yaka’da halk direnişi eylemlerine katıldıkları için aranan dokuz kişiyi gözaltına aldığını açıkladı.

İşgal güçleri Beytlahim vilayetinde Tegu’ beldesi sakinlerinden Ahmed İbrahim El-Umur isimli genç ile Harmele köyü sakinlerinden Tarık Ataullah isimli genci gözaltına aldı.

İşgal güçlerinin El-Halil’in kuzeyindeki El-Arrub Kampı’ndan da Hamza Bessam Cevabira ve İzzeddin El-Hur isimli gençleri gözaltına aldığı kaydedildi.

İşgal güçleri 38 yaşındaki eski esir Rami Fedayil’i Ramallah kenti Et-Tayra Mahallesi’ndeki evine baskın düzenleyerek yeniden gözaltına aldı.

İşgal güçlerinin Ramallah yakınlarındaki Bel’in beldesi sakinlerinden Hattab Muaz Ğanim isimli genci de dün akşam Ra’s Kerker köyü arazileri üzerinden geçen ve Yahudi yerleşimcilerin kullandığı yolda gözaltına aldığı öğrenildi.

İşgal güçleri Şehit Hüseyin Muhammed Ebu Ğuş’un Kudüs’ün kuzeyinde yer alan Kalendiya Kampı’ndaki evine baskın düzenleyerek evde arama yaptı ve evin altını üstüne getirerek eşyalara zarar verdi.

İşgal güçlerinin Ramallah’ın kuzeybatısındaki Kefer Ayn ile El-Halil’in güneyindeki El-Burc köyünde birçok eve baskın düzenlediği kaydedildi.

İşgal güçlerinin Cenin kentinin güneyindeki Kabatiye beldesinde de Hamas üyelerinin evlerine baskın düzenlediği bildirildi.