78 Siyonist MESCİDİ AKSA’ya Baskın Yaptı

Onlarca Yahudi yerleşimci ve İsrail Tarihi Eserler İdaresi görevlileri Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi.

Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa’ya düzenledikleri baskın dört saat sürdü ve işgal güçleri baskın boyunca yerleşimcilere eşlik etti.

İşgal polisi eşliğinde bu sabah 72 Yahudi yerleşimcinin Mescid-i Aksa’ya girdiği ve baskına katılanlardan 30’unun öğrenci olduğu, öğrencilerden bazılarının kapalı alanlar hariç Mescid-i Aksa’nın her yanında dolaşmalarına izin verildiği ifade edildi.

Bu sabah ayrıca İsrail Tarihi Eserler İdaresi’nden altı görevlinin Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlediği bildirildi.

Mescid-i Aksa’yı Yahudiler ve Müslümanlar arasında zaman ve mekan bakımından ikiye bölme planları yapan işgal yönetimi, oldubitti yaparak bu planlarını hayata geçirebileceği zemini hazırlamaları için Yahudi yerleşimcileri Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemeye teşvik ediyor.

İşgal güçlerinin himayesinde Mescid-i Aksa’ya giren Yahudi yerleşimciler, bir süre avluda dolaştıktan sonra Es-Silsile Kapısı’ndan çıkıyor.

İşgal polisi Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemesine öğleden önce ve sonra olmak üzere iki ayrı zaman diliminde izin verirken, Yahudi yerleşimciler baskınlar için daha çok cemaatin az olduğu sabah saatlerini tercih ediyor.