73 İŞGALCİ Yahudi Mescidi Aksa’ya BASKIN Yaptı

İşgal polisinin tepeden tırnağa silahlı özel kuvvetler askerlerine ek olarak El-Mağaribe Kapısı’ndan giren Yahudi yerleşimcileri korumak için Mescid-i Aksa’nın avlusunda önlem aldığı bildirildi.

Görgü tanıklarının verdiği bilgiye göre, 73 Yahudi yerleşimcinin bu sabah Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlediğini ve yerleşimcilerden bazılarının Mescid-i Aksa’nın doğu kesiminde ayin yaptığını ifade etti.

Görgü tanıkları, işgal güçlerinin baskın boyunca Mescid-i Aksa’nın avlusunda Yahudi yerleşimcilere eşlik ettiğini söyledi.

Mescid-i Aksa’yı Yahudiler ve Müslümanlar arasında zaman ve mekan bakımından ikiye bölme planları yapan işgal yönetimi, oldubitti yaparak bu planlarını hayata geçirebileceği zemini hazırlamaları için Yahudi yerleşimcileri Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemeye teşvik ediyor.

İşgal güçlerinin himayesinde Mescid-i Aksa’ya giren Yahudi yerleşimciler, bir süre avluda dolaştıktan sonra Es-Silsile Kapısı’ndan çıkıyor.

İşgal polisi Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemesine öğleden önce ve sonra olmak üzere iki ayrı zaman diliminde izin verirken, Yahudi yerleşimciler baskınlar için daha çok cemaatin az olduğu sabah saatlerini tercih ediyor.