71 SİYONİST Mescidi Aksa’ya BASKIN YAPTI

İşgal polisinin Mescid-i Aksa’ya baskın düzenleyen Yahudi yerleşimcilere yoğun güvenlik önlemi sağladığını ve özel kuvvetlerin baskından önce Mescid-i Aksa’ya girerek avlusunda önlem aldığını bildirildi.

İşgal güçlerinin baskın boyunca Yahudi yerleşimcilere eşlik ettiği, El-Mağaribe Kapısı’ndan giren yerleşimcilerin gruplar halinde Mescid-i Aksa avlusunda dolaştıktan sonra Es-Silsile Kapısı’ndan çıktıkları belirtildi.

İşgal yönetimi Batı Yaka’da ve Kudüs’te Yahudileştirme faaliyetlerini ve Yahudi yerleşim birimi inşasını sürdürürken Yahudi yerleşimciler de Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemeye devam ediyor.

Mescid-i Aksa’yı Yahudiler ve Müslümanlar arasında zaman ve mekan bakımından ikiye bölmek isteyen işgal hükümeti Yahudi yerleşimcileri Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemeye teşvik ediyor.

İşgal güçleri himayesinde Cuma ve Cumartesi günleri hariç haftanın her günü Mescid-i Aksa’ya baskın düzenleyen Yahudi yerleşimciler baskınlar için genellikle cemaatin az olduğu sabah saatlerini tercih ediyor.

El-Mağaribe Kapısı’nın sabah saat 07:00’de açılmasıyla Mescid-i Aksa’ya girmeye başlayan Yahudi yerleşimciler rehberler eşliğinde avluda bir süre dolaştıktan ve sözde heykel hakkında bilgi aldıktan sonra Es-Silsile Kapısı’ndan çıkıyor.