67 SİYONİST Mescidi Aksa’ya BASKIN Yaptı

Kudüs’teki Vakıflar Dairesi medya sorumlusu Firas Ed-Dibs, bu sabah işgal polisinin yoğun güvenlik önlemleri altında 67 Yahudi yerleşimcinin Mescid-i Aksa’ya girdiğini açıkladı.

Ed-Dibs, Yahudi yerleşimcilerin baskın sırasında Mescid-i Aksa’nın avlusunun çeşitli bölgelerinde açıkça ayin yapmaya başladıklarını ifade etti.

Tepeden tırnağa silahlı işgal güçleri özel kuvvetler askerlerinin baskın boyunca Yahudi yerleşimcilere eşlik ettiği kaydedildi.

Mescid-i Aksa’yı Yahudiler ve Müslümanlar arasında zaman ve mekan bakımından ikiye bölme planları yapan işgal yönetimi, oldubitti yaparak bu planlarını hayata geçirebileceği zemini hazırlamaları için Yahudi yerleşimcileri Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemeye teşvik ediyor.

İşgal güçlerinin himayesinde Mescid-i Aksa’ya giren Yahudi yerleşimciler, bir süre avluda dolaştıktan sonra Es-Silsile Kapısı’ndan çıkıyor.

İşgal polisi Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemesine öğleden önce ve sonra olmak üzere iki ayrı zaman diliminde izin verirken, Yahudi yerleşimciler baskınlar için daha çok cemaatin az olduğu sabah saatlerini tercih ediyor.