6 FİLİSTİNLİ Daha Gözaltına Alındı!

İşgal güçleri erken saatlerde Batı Yaka’nın çeşitli bölgelerinde aralarında eski esirlerin de olduğu 6 kişiyi gözaltına aldı ve evlere baskın düzenleyerek arama yaptı.

Yerel kaynaklardan elde edilen bilgiye göre, işgal güçleri Beytlahim’in güneyindeki El-Hıdır beldesinde Ahmed Hüseyin Salah, Ekrem İbrahim Salah, Şehhade Muhammed Salah, Halil Halid Salah ve Muntasır Abdülkerim Saduk’u gözaltına aldı. Gözaltına alınanların hepsinin eski esir olduğu belirtildi.

İşgal güçleri Zennabe beldesine baskın düzenleyerek belde merkezinde ve mezarlık yakınlarında konuşlanıp barikat kurdu.

İşgal güçlerinin Zennabe beldesinde İslam Ebu Heniyye’yi evine baskın düzenleyerek gözaltına aldığı, Filistinli gencin evinde arama yaptığı ve yakınlarına kötü muamelede bulunduğu kaydedildi.

İşgal güçlerinin Beytlahim’in Cebelu’l-Mevalih bölgesinde evlere baskın düzenleyerek arama yaptığı, Nasır Avvad isimli Filistinlinin evinde bulunan bir miktar paraya el koyduğu ifade edildi.

Kaynaklar, Beytlahim’in Es-Saff Caddesi’nde işgal güçleriyle Filistinliler arasında şiddetli çatışmaların yaşandığını ve bir işgal askerinin başına isabet eden taşla yaralandığını bildirdi.

İşgal güçlerinin Batı Yaka ve Kudüs’ün beldelerine ve köylerine günlük olarak baskın düzenlediği belirtildi.