59 Siyonist YAHUDİ Mescidi Aksa’ya BASKIN Yaptı

Kudüs’teki Vakıflar ve İslami İşler Dairesi basın sorumlusu Firas Ed-Dibs, bugün öğleden önce ve öğleden sonra 59 Yahudi yerleşimcinin Mescid-i Aksa’ya girdiğini açıkladı.

Ed-Dibs, öğleden önceki baskına 48 ve öğleden sonraki baskına da 11 Yahudi yerleşimcinin katıldığını ifade etti.

Mescid-i Aksa’yı Yahudiler ve Müslümanlar arasında zaman ve mekan bakımından ikiye bölme planları yapan işgal yönetimi, oldubitti yaparak bu planlarını hayata geçirebileceği zemini hazırlamaları için Yahudi yerleşimcileri Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemeye teşvik ediyor.

İşgal güçlerinin himayesinde Mescid-i Aksa’ya giren Yahudi yerleşimciler, bir süre avluda dolaştıktan sonra Es-Silsile Kapısı’ndan çıkıyor.

İşgal polisi Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemesine öğleden önce ve sonra olmak üzere iki ayrı zaman diliminde izin verirken, Yahudi yerleşimciler baskınlar için daha çok cemaatin az olduğu sabah saatlerini tercih ediyor.

Bu arada, işgal güçleri bugün Mescid-i Aksa içindeki Yazma Eserler bölümünde çalışan bir Vakıflar Dairesi memurunu gözaltına alarak Eski Belde semtindeki bir karakola götürdü.