54 İşgalci YAHUDİ, Mescidi Aksa’ya Baskın Yaptı

Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa’nın avlusunda bir süre dolaştıkları ve kışkırtıcı davranışlar sergiledikleri kaydedildi.

Mescid-i Aksa’yı Yahudiler ve Müslümanlar arasında ikiye bölme planları yapan işgal yönetimi Yahudi yerleşimcileri Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemeye teşvik ederken, işgal güçleri de baskınlara karşı direnen Mescid-i Aksa görevlilerini ve cemaati gözaltına alıyor ve uzaklaştırma cezalarıyla cezalandırıyor.

İşgal güçlerinin himayesinde Mescid-i Aksa’ya giren Yahudi yerleşimciler, bir süre avluda dolaştıktan sonra Es-Silsile Kapısı’ndan çıkıyor.

İşgal polisi Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemesine öğleden önce ve sonra olmak üzere iki ayrı zaman diliminde izin verirken, Yahudi yerleşimciler baskınlar için daha çok cemaatin az olduğu sabah saatlerini tercih ediyor.

Yahudilerce kutsal sayılan bayram günlerinde fanatik Yahudi cemaatlerinin ve sözde heykel örgütlerinin çağrılarıyla Mescid-i Aksa’ya gruplar halinde düzenlenen baskınlara katılan yerleşimcilerin sayısı daha da artıyor.