53 Siyonist YAHUDİ’den Mescidi Aksa’ya BASKIN

İşgal polisinin ve özel kuvvetlerin baskından önce sabah erken saatlerde Mescid-i Aksa’ya girerek yerleşimciler için avlusunda güvenlik önlemleri aldığı ifade edildi.

Yerel kaynaklar, sabahki baskına katılan 53 yerleşimcinin Mescid-i Aksa’nın avlusunda küçük gruplar halinde dolaştıklarını ve işgal güçleri himayesinde ayin yaptıktan sonra Es-Silsile Kapısı’ndan çıktıklarını söyledi.

Bu arada, işgal polisinin Mescid-i Aksa’ya giren cemaatten ve özellikle kadınlardan bazılarının kimliklerine girişte el koyduğu ve çıkışta geri vermek üzere kendilerine ziyaretçi kartı verdiği bildirildi.

Kış mevsiminin yaklaşması ve namaz vakitlerindeki değişiklikle birlikte Yahudi yerleşimcilerin baskın saatlerinde de değişiklik olduğu kaydedildi.

Mescid-i Aksa’yı Yahudiler ve Müslümanlar arasında zaman ve mekan bakımından ikiye bölmek isteyen işgal hükümeti Yahudi yerleşimcileri Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemeye teşvik ediyor.

İşgal güçleri himayesinde Cuma ve Cumartesi günleri hariç haftanın her günü Mescid-i Aksa’ya baskın düzenleyen Yahudi yerleşimciler baskınlar için genellikle cemaatin az olduğu sabah saatlerini tercih ediyor.