SİYONİST Zorbalığında 52 Yıl Sonra VEDA

İşgal polisinin ve askerlerinin bu sabah kalabalık bir grup halinde eve baskın düzenleyerek aile fertlerini ve evdeki eşyaları zorla dışarıya çıkarmaya başladığı belirtildi.

Evin boşaltılmasının ardından işgal polisinin eve yerleştirmek için bir grup Yahudi yerleşimciyi eve getirdiği ifade edildi.

İşgal güçlerinin boşalttığı 65 metrekarelik evde 82 yaşındaki Hacı Eyyub Şemasine, eşi, oğlu Muhammed ve gelini ile en büyüğü 22 ve en küçüğü 11 yaşında altı torunu yaşıyordu.

Hacı Eyyub Şemasine yaptığı açıklamada, “Bu hırsız bir devlet” diyerek, 52 yıldır yaşadığı evden sokağa atıldığını söyledi. Şemasine, işgal rejiminin dünyadaki en korkak devlet olduğunu ifade etti.

Hasta ve yaşlı haliyle sokağa atıldığını belirten Şemasine ile bir grup Kudüslü ailenin evi önünde oturma eylemi yaptığı ve bir grup yabancı aktivistin de aileye destek için bölgeye gittiği bildirildi.

Şemasine ailesi, işgal güçlerinin ve Yahudi yerleşimcilerin evin işgalcilere ait olduğunu iddia etmek için sahte belge düzenlediklerini söyledi.