50 YAHUDİ Öğrenci MESCİDİ AKSA’ya Baskın Yaptı

Mescidi Aksa’nın koruma görevlilerinden birinin verdiği bilgiye göre yahudilerden elli kişilik bir öğrenci grubu başlarında iki rehberle birlikte Mescidi Aksa’ya girdi. Mescidi Aksa’nın değişik kısımlarında dolaşırlarken rehberleri tarafından da kendilerine sözde Süleyman Heykeli hakkında bilgi verildi.

Mescidi Aksa korumasının verdiği bilgilere göre işgalci öğrenci grubuna işgal rejiminin polisine mensup özel güvenlik biriminden bir grup eşlik ediyordu.

GÖZAT  FİLİSTİNLİ Müslümanların Mescidi Aksa İFTAR Heyecanı

Öğrencilerin bu baskını gerçekleştirdikleri sırada onlarla birlikte olmayan 38 kişilik bir başka yahudi yerleşimci grubu da Mescidi Aksa’ya girdi. Namaz için Mescidi Aksa’ya gelmiş olanlar da tekbir getirerek düzenlenen baskına tepkilerini ortaya koymaya çalıştılar.

İşgalci siyonistler Mescidi Aksa’ya baskınlarını gündelik bir şekilde sürdürüyorlar. Bazı siyonist teşkilatları bu baskınlar için yahudi yerleşimcileri teşvik ve organize ediyorlar. Bütün bu baskınların Mescidi Aksa’yı paylaştırma planının altyapısını oluşturma amacına yönelik olduğu ifade ediliyor.