44 SİYONİST Yahudi’den MESCİDİ AKSA’ya Baskın

Quds Press Haber Ajansı’nın İslami Vakıflar Dairesi kaynaklarından edindiği bilgiye göre, öğleden önce ve öğleden sonra toplam 44 Yahudi yerleşimci Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi.

Üç buçuk saatlik öğleden önceki baskın süresinde 30 Yahudi yerleşimcinin Mescid-i Aksa’ya girdiğini bildiren kaynaklar, öğleden sonra da 14 Yahudi yerleşimcinin baskına katıldığını açıkladı.

Baskın boyunca işgal güçlerinin Mescid-i Aksa’nın avlusunda Yahudi yerleşimcilere eşlik ettiği ve yerleşimcilerin avluda sessiz bir şekilde ayin yaptıkları ifade edildi.

Mescid-i Aksa’yı Yahudiler ve Müslümanlar arasında zaman ve mekan bakımından ikiye bölmek isteyen işgal hükümeti Yahudi yerleşimcileri Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemeye teşvik ediyor.

İşgal güçleri himayesinde Cuma ve Cumartesi günleri hariç haftanın her günü Mescid-i Aksa’ya baskın düzenleyen Yahudi yerleşimciler baskınlar için genellikle cemaatin az olduğu sabah saatlerini tercih ediyor.

El-Mağaribe Kapısı’nın sabah saat 07:00’de açılmasıyla Mescid-i Aksa’ya girmeye başlayan Yahudi yerleşimciler rehberler eşliğinde avluda bir süre dolaştıktan ve sözde heykel hakkında bilgi aldıktan sonra Es-Silsile Kapısı’ndan çıkıyor.