30 BİN Filistinli AKSA Yanında NAMAZ Kıldı

Namazdan sonra işgal güçleri Mescid-i Aksa çevresinde nöbet tutan cemaati dağıtmak için çok sayıda ses bombası ve göz yaşartıcı bomba attı.

Mescid-i Aksa çevresinde toplanan on binlerce kişinin işgal güçlerinin saldırısına tekbirlerle ve “Kanımız, canımız sana feda olsun ey Aksa” sloganlarıyla karşılık verdiği ifade edildi.

Filistin Kızılay Derneği, ilk yardım ekiplerinin El-Esbat Kapısı yakınlarında işgal güçlerince yaralanan dört kişiye müdahalede bulunduğunu, yaralılardan ikisinin plastik mermiyle ve diğer ikisinin de ses bombasıyla yaralandığını bildirdi.

Dün akşam namazını Mescid-i Aksa’nın çevresindeki caddelerde ve yollarda kılan cemaate daha sonra yatsı namazında binlerce kişinin daha katıldığı belirtildi.

Mescid-i Aksa çevresinde toplanan on binlerce kişinin Mescid-i Aksa için Allah’a dua ettiği, tekbir getirdiği ve işgalciler aleyhinde sloganlar attığı kaydedildi.

İşgal güçlerinin Mescid-i Aksa’ya giden yollarda cemaati engellemeye çalıştığı fakat on binlerce kişinin Mescid-i Aksa çevresine akın etmesine engel olamadığı bildirildi.