Home / Filistin / Filistinli Esirler / 3 ESİR Açlık Grevini Sürdürüyor

3 ESİR Açlık Grevini Sürdürüyor

Filistinli Esir Kulübü, işgal rejimi zindanlarında tutulan Filistinli esirlerden üçünün açlık grevi eylemini sürdürdüğünü belirterek, söz konusu esirlerin Gazze’den İmran El-Hatib, Beytlahim’den Cemal Alkam ve Cenin’den Hıdır Adnan olduğunu söyledi.

Esir Kulübü, konuyla ilgili yayınladığı bildiride, 60 yaşındaki esir El-Hatib’in açlık grevini 39 gündür sürdürdüğünü belirterek, serbest bırakılmasını istedi.

Bildiride, idari hapis cezasını protesto için açlık grevi yapan esir Alkam’ın 15 gündür ve keyfi olarak gözaltında tutulmasını protesto eden esir Adnan’ın 11 gündür eylemini sürdürdüğü kaydedildi.

Filistinli Esir Kulübü, esir El-Hatib’in müebbet ve 12 yıl hapis cezasına mahkûm edildiğini, müebbet cezasının 45 yılla sınırlandırıldığını ve cezasının 21 yılını yattığını açıkladı.

Eski esirlerden Alkam’ın işgal rejimi zindanlarında toplam 13 yıl yattığı, esir Adnan’ın ise işgal rejimi zindanlarında yıllarca tutulduğu ve idari hapis cezasına karşı daha önce de açlık grevi yaptığı ifade edildi.