25 Filistinli, İşgal Rejimince Gözaltına Aldı

İşgal güçleri erken saatlerde Batı Yaka’nın çeşitli bölgelerine baskın düzenleyerek aralarında Hamas liderlerinin de olduğu 25 kişiyi gözaltına aldı.

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre baskınlar Cenin kenti ve Cenin Kampı ile Keferdan, Burgin ve Zebune beldelerinde yoğunlaştı.

İşgal güçlerinin Cenin kentinde Hamas liderlerinden Halid El-Hac’ı evine baskın düzenleyerek gözaltına aldı.

İşgal güçlerinin Cenin’de ayrıca Şeyh Atâ Es-Sabbağ, Abdülcebbar Cerrar, Muhammed Ahmed Sukiyye ve Nidal Abdülhadi’yi gözaltına aldığı belirtildi.

İşgal güçlerinin Cenin Kampı’nda da Şeyh İbrahim El-Ceber, Şeyh Mecdi Ebu’l-Heyca, Cuma Ebu Halife ve Atâ El-Cibali’yi evlerine baskın düzenleyerek gözaltına aldığı kaydedildi.

Burgin beldesinde Isam Ahmed Haluf ve Mahmud Abdurrahman Kasravi’yi gözaltına alan işgal güçlerinin Keferdan beldesinde Mahir Tahsin Abid ve Allam Salah’ı, Zebube beldesinde de Hasan Ez-Zağal’ı gözaltına aldığı öğrenildi.

Safa Haber Ajansı’nın yerel kaynaklardan edindiği bilgiye göre, işgal güçleri Kalkiliya kenti Davud Mahallesi’nde Yusuf Said Ebu’ş-Şeyh isimli genci evine baskın düzenleyerek gözaltına aldı.

İşgal güçlerinin mahalleye düzenlediği baskın sırasında çatışmaların yaşandığı ve Filistinli bir gencin plastik mermiyle bacağından yaralandığı kaydedildi.