23 Filistinli, İsrail Tarafından Gözaltına Alındı

İşgal güçleri erken saatlerde Batı Yaka ve Kudüs’ün çeşitli bölgelerine baskın düzenleyerek 23 kişiyi gözaltına aldı ve evlerde arama yaptı.

İşgal ordusu bu sabah konuyla ilgili yayınladığı bildiride, işgal güçlerinin Batı Yaka’da gözaltına aldığı 18 Filistinlinin işgal askerlerine ve Yahudi yerleşimcilere yönelik halk direnişi eylemlerine katıldıkları şüphesiyle aranan kişiler olduğunu öne sürdü.

Yerel kaynaklar, işgal güçlerinin Nablus’un kuzeyindeki Kuzey Asira beldesine baskın düzenleyerek 11 kişiyi gözaltına aldığını bildirdi.

Kuzey Asira beldesinde gözaltına alınanların eski esir Dırar Hamadine ve Amr Hamadine, eski esirler Edhem Şuli ve Munadıl Saade ile Hamza Yasin, Muhammed Hamadine, Ubey Hamadine, Ömer Dağlas, Bera Ceraria, Ahmed İbrahim Savaliha ve Asım Dağlas olduğu kaydedildi.

İşgal güçleri Beytlahim’in kuzeydoğusundaki Bel’a beldesinde de Resmi El-Beyk’i gözaltına aldı.

İşgal güçlerinin ayrıca Cenin’den gazeteci Muhammed Atik, Burgin köyünden Mehdi Cemil Asi ve Kefer Dan köyünden Muhammed Faruk Abid’i gözaltına aldığı öğrenildi.

İşgal güçleri El-Halil’in güneyindeki El-Fevvar Kampı’nda Faris Adil Et-Tıyti isimli genci ve Eriha yakınlarındaki El-Uca’da eski esir Heysem Avvad Cerahid ile Mervan Avvad Cerahid’i gözaltına aldı.

İşgal güçlerinin Kudüs’ün El-Ayzeriyye beldesinden Tarık El-Ammuri, Mecd Ebu Rumi, Muzaffer Ebu Rumi ile El-İseviyye beldesinden Muhammed Zekeriyya Alyan’ı gözaltına aldığı ifade edildi.