2022 İngiltere-Londra’da Kudüs Günü Yürüyüşü

İngiltere’nin başkenti Londra’da dün Dünya Kudüs Günü yürüyüşü yapıldı. Müslümanlar, anti Siyonist Yahudiler ve sosyal aktivistlerin bir araya geldiği yürüyüşte, mazlum Filistin halkını destekleyen sloganlar atıldı. 

İngiltere’deki Filistin davasının destekçileri, Filistin halkıyla dayanışma göstermek ve Siyonist işgal rejimine karşı öfkelerini ifade etmek için Londra’daki Kudüs Günü yürüyüşüne katıldılar.

Mitinge Glasgow, Manchester, Birmingham, Watford ve Sheffield gibi çeşitli şehirlerden Siyonizm karşıtlarının yanı sıra çok sayıda Müslüman, anti Siyonist Yahudiler, sosyal aktivistler, insan hakları grupları ve savaş karşıtları katıldı.

Göstericiler ellerinde Filistin bayrakları, Lübnan ve İran bayrakları ve mazlum Filistin halkını destekleyen sloganların yazılı olduğu pankartlarla, İçişleri Bakanlığı önünden Downing Caddesi’ndeki Başbakanlık Ofisine kadar yürüdüler.

Tanınmış bir haham ve İngiltere merkezli anti-Siyonist hareketin lideri Jacob Weiss, takipçilerinin ‘İsrail’ varlığının çöküşünü istediklerini söyledi.

Weiss, İsrail’in çocukları öldüren ve Filistin çiftliklerini ateşe veren siyasi bir varlık olduğunu, ancak Yahudilerin Siyonistlere karşı diğer dinlerin takipçileriyle birlikte durduğunu belirtti.