SİYONİST Rejim 2017’de 2000 Filistinli Aileyi EVSİZ BIRAKTI

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, İşgalci İsrail güçleri, 2017 yılı içinde Arapları topraklarından göç ettirmek amacıyla Necef’te yaklaşık 2 bin Filistinlinin evini yıktığı belirtildi. Bu arada, 2016 yılında İsrail’e bağlı ekiplerin Necef bölgesinde 1158 evi yıkarken bu sayının 2017 yılında 2 bine çıktığı kaydedildi.

İsrail askerleri, Filistinlilere ait evlere zaman zaman baskınlar düzenleyerek, “ruhsatsız olduğu” gerekçesiyle buldozerlerle yıkıyor. Söz konusu uygulamanın hiçbir hukuki dayanağı olmadığını vurgulayan Filistinliler, bunun “İsrail’in yıldırma politikalarının parçası olduğunu” ifade ediyor.

Öte yandan, işgalci İsrail’in izlediği bu siyasetin, “Filistin topraklarını talan etmeyi ve oradaki Filistin varlığını ortadan kaldırmayı” hedeflediği belirtiliyor.

Necef’te yaşayan Filistin halkı, işgalcinin yerleşim birimleri inşa etmek amacıyla topraklarına el koyamaması için direnişini sürdürüyor.

Bunun yanı sıra, Necef bölgesindeki köylere elektrik ve su gibi zorunlu hizmetleri sunmayan İsrail, bölgede yaşayan Filistinlilerin arazi mülkiyetini de tanımıyor.