20 Filistinli Daha İsrail Tarafından Gözaltına Alındı

İşgal güçleri erken saatlerde Batı Yaka ve Kudüs’ün çeşitli bölgelerine baskın düzenleyerek aralarında Hamas liderlerinin ve eski esirlerin de olduğu 20 kişiyi gözaltına aldı.

İşgal ordusu bu sabah konuyla ilgili yayınladığı bildiride, işgal güçlerinin Batı Yaka’da işgal askerlerine ve Yahudi yerleşimcilere yönelik halk direnişi eylemlerine katıldıkları şüphesiyle aranan 19 Filistinliyi gözaltına aldığını açıkladı.

İşgal ordusu ayrıca Batı Yaka’da evlere düzenlenen baskınlar ve aramalar sırasında silah, boru tipi bomba ve askeri kıyafetler ele geçirildiğini öne sürdü.

İşgal güçlerinin Beytunya beldesinden Said Ebu’l-Baha’yı, El-Bire kentinden Fayiz Verde’yi, El-Celzun Kampı’ndan Sami Hüseyin ve Mahir Delayişe’yi gözaltına aldığı belirtildi.

İşgal güçlerinin ayrıca Kalkiliya kentinden Muhammed Abdurrahman Nevfel’i, Cenin’in güneybatısındaki Yabed beldesinden Zeyd Ba’cavi isimli genci gözaltına aldığı, Cenin’in güneydoğusundaki Ummu’t-Tut köyünde bir eve ateş açarak baskın düzenlediği kaydedildi.

Kudüs’te ise işgal güçlerinin Şufat Kampı’nda bir genci gözaltına aldığı ve baskın sırasında işgal askerleriyle kamp sakinleri arasında çatışma yaşandığı bildirildi.

İşgal güçleri, Beytlahim’in kuzeyindeki Ayide Kampı’nda eski esirler Şerefuddin Yasin Ebu Salim ve Seyyid Muhammed El-Cebri’yi evlerine baskın düzenleyerek gözaltına aldı.

İşgal güçlerinin Beytlahim’in güneydoğusundaki Tegu’ beldesinde eski esir Musa Cevdet El-Amur’u gözaltına aldığı ve babasına ait otomobile zarar verdikten sonra el koyduğu ifade edildi.

İşgal güçleri Şihab Arif Azzaz isimli genci de El-Halil’e bağlı Dura kentindeki evine baskın düzenleyerek gözaltına aldı.