20 FİLİSTİNLİYE, Batı Şeria ve Kudüs’te GÖZALTI

İşgal güçlerinin aktivistlerin ve eski esirlerin evlerine düzenlediği baskınlar sırasında evlerde arama yaparak eşyalara zarar verdiği, bulduğu paralara el koyduğu belirtildi.

Bu sabah erken saatlerde Tulkerem’in kuzeyindeki Kafin beldesinde işgal güçleriyle Filistinliler arasında çatışmalar yaşandı.

Filistinli gençler belde merkezinde işgal güçleriyle çatışırken işgal askerleri gençlerin üzerine göz yaşartıcı bomba yağdırdı.

Beldede birçok eve baskın düzenleyen işgal güçlerinin Şeyh Mustafa El-Aculi’nin evinde bulunan dört bin şikele ve çek defterine el koyduğu öğrenildi.

İşgal ordusu devriyelerinin bu sabah erken saatlerde Nablus kent merkezindeki Süfyan Caddesi’ne de baskın düzenlediği ve baskın sırasında işgal güçleriyle Filistinli gençler arasında çatışmaların yaşandığı ifade edildi.

İşgal güçlerinin Ramallah’ın doğusundaki Deir Cerir’den gazeteci Hüseyin Şucaiyye’yi, batıdaki Beyt Rima’dan eski esir Nidal Selci Er-Rimavi’yi, Kefer Nime’den Abdülhakim Ebu Adi’yi, Na’lin’den Şeyh Salah El-Hoca ve Mutasım Bilal El-Hoca’yı gözaltına aldığı bildirildi.

Tulkerem’de Azbetu Cerad’a baskın düzenleyen işgal güçlerinin gazeteci Samih Munasıra’yı gözaltına aldığı, evinde arama yaparak ailesine kötü muamelede bulunduğu kaydedildi.

İşgal güçlerinin Kudüs’te ise Hızma beldesinden Enver Salahaddin’i, El-İseviyye beldesinden de Muhammed Suheyb Muhsin, İbrahim Muhammed Derbas ve Abd Dari’yi gözaltına aldığı belirtildi.