19 FİLİSTİNLİ Daha İSRAİL Terörünce Gözaltına Alındı

Filistin halkına karşı sindirme operasyonlarını sürdüren işgal güçleri bu sabah Batı Yaka’nın değişik yerlerine düzenlediği baskın ve aramalarda aralarında çocuk ve eski esir olmak üzere 19 kişiyi gözaltına aldı.

İşgal ordusu bugün yayınladığı bildiride, İsrail’e yönelik direniş çalışmaları arasında bulundukları aranan 18 kişinin tutuklandığını duyurdu.

İşgal güçleri Ramallah’ın kuzeyinde yer alan El-Celzun Mülteci Kampı’nda 7 Filistinliyi gözaltına alan işgal güçleri, iki kişiyi Beytunya beldesinden, birini de Abud köyünden gözaltına aldı.

Yerel kaynakların verdiği bilgiye göre, sabaha doğru yoğun operasyonlar düzenleyen işgal güçleri Tekuh ve El-Hıdır beldelerinde de üç kişiyi gözaltına aldı.

Hamas liderlerinden esir Cemal Et-Tavil ve özgürlüğe kavuşmuş olan Fayiz Ebu Verde’nin El-Bire’deki evlerine baskın düzenleyen işgal güçleri, evlerin altını üstüne getirip eşyalara zarar verdi.

Kudüs’teki Şufat Mülteci Kampı’na giren işgal güçleri de arama yaptıkları bir evde bulunan Filistinli çocuğu gözaltına aldı.