170 YAHUDİ’den Mescidi Aksa’ya BASKIN

Medya kaynaklarının Kudüs’teki Vakıflar Dairesi’nden edindiği bilgiye göre, işgal polisi 170 Yahudi yerleşimcinin Mescid-i Aksa’ya girmesine izin verdi.

Kaynaklar, baskına katılanların 75’inin Yahudi din okulu öğrencilerinden olduğunu ve öğrencilere baskın boyunca işgal polisinin eşlik ettiğini söyledi.

Yahudi yerleşimcilerin işgal polisi ve özel kuvvetler himayesinde Mescid-i Aksa’nın avlusunda dolaştıkları ve bazılarının Kubbetu’s-Sahra’yı gördüğünde ayin yaptığı ifade edildi.

Fanatik Yahudi örgütlerinin ve cemaatlerinin son günlerde Mescid-i Aksa’ya baskın düzenleme çağrıları yaptığı belirtildi.

Mescid-i Aksa’yı Yahudiler ve Müslümanlar arasında zaman ve mekân bakımından ikiye bölme planları yapan işgal yönetimi, oldubitti yaparak bu planlarını hayata geçirebileceği zemini hazırlamaları için Yahudi yerleşimcileri Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemeye teşvik ediyor.

İşgal güçlerinin himayesinde Mescid-i Aksa’ya giren Yahudi yerleşimciler, bir süre avluda dolaştıktan sonra Es-Silsile Kapısı’ndan çıkıyor.