17 Filistinli, Batı Şeria ve Kudüs’te Gözaltına Alındı

İşgal güçleri erken saatlerde Batı Yaka ve Kudüs’ün çeşitli bölgelerine baskın düzenleyerek 17 kişiyi gözaltına aldı ve evlerde arama yaptı.

İşgal ordusu bu sabah konuyla ilgili yayınladığı bildiride, işgal güçlerinin Batı Yaka’da gözaltına aldığı 13 Filistinlinin işgal askerlerine ve Yahudi yerleşimcilere yönelik halk direnişi eylemlerine katıldıkları şüphesiyle aranan kişiler olduğunu öne sürdü.

Filistinli kaynaklar, işgal güçlerinin bu sabah Tulkerem’in doğusundaki Nuru Şems Kampı’nda Isam El-Alul ile oğlu Leys’i evlerine baskın düzenleyerek gözaltına aldığını bildirdi.

Kaynaklar, işgal güçlerinin ayrıca El-Halil’in kuzeyindeki El-Arrub Kampı’nda 5 kişiyi gözaltına aldığını ve aralarında 12 yaşındaki Ali Hasan Eş-Şerif isimli çocuğun da olduğu çok sayıda kişiyi ifade vermeye çağırdığını söyledi.

İşgal güçlerinin Nablus’un güneyindeki Beyta beldesinde bir genci, Beytlahim’in güneydoğusundaki Tegu’ beldesinde de Mü’min Ratib El-Amur ve Mahmud Ali El-Amur isimli çocukları evlerine baskın düzenleyerek gözaltına aldığı kaydedildi.

Kudüs’te de işgal güçleri 3’ü El-İseviyye beldesinden ve biri Anata beldesinden olmak üzere 4 kişiyi gözaltına aldı.