16 FİLİSTİNLİ Batı Şeria’da Gözaltına Alındı!

İşgal güçlerinin erken saatlerde Batı Yaka’nın çeşitli bölgelerinde evlere baskın düzenleyerek 16 Filistinliyi gözaltına aldığı bildirildi.

Cenin’in güneyindeki Arabe beldesinde işgal güçleri Hazım El-Attari’yi gözaltına alırken, Kabatiye beldesinde de Muhammed Adnan Nezzal ve İbrahim Zekarine’yi evlerine baskın düzenleyerek gözaltına aldı.

İşgal güçlerinin Tubas yakınlarındaki Akaba beldesinden Ekrem Zayid El-Mısri’yi, Nablus’taki Balata Kampı’ndan Ahmed Ebu Zira’ı ve Tulkerem’den Hamdan Dıheyliyye’yi gözaltına aldığı kaydedildi.

İşgal güçleri bu sabah ayrıca Ramallah’ın kuzeyindeki Kuber beldesine baskın düzenleyerek eski esir Münir El-Abd ve Abdullah Muhammed Usfur El-Bergusi’yi gözaltına aldı.

İşgal güçlerinin İbrahim El-Aruri isimli Filistinli genci de Ramallah’ın kuzeyindeki Attara kontrol noktasında gözaltına aldığı öğrenildi.

İşgal güçleri bu sabah El-Halil’in güneyindeki Dura beldesinde eski esir Kerem Amr’ın evine ve Beyt Kahil beldesinde Nimr Asafira’nın evine baskın düzenledi.

İşgal güçlerinin ayrıca Kalkiliya’ya baskın düzenlediği, Ramallah’ın kuzeyindeki Birzeit ve Ebu Şuheydim beldelerinde çatışmaların yaşandığı ifade edildi.

Tulkerem kentinin güney mahallesinde de bu sabah işgal güçlerinin eski esir Fahri Eş-Şelebi’nin evine baskın düzenlediği ve evde arama yaptığı, bu sırada çatışmalar yaşandığı, işgal güçlerinin ses bombası ve göz yaşartıcı bomba kullandığı belirtildi.